Pilates na macie

Ćwiczenia na macie są fundamentem systemu pilates. Pilates to nie tylko ćwiczenia, jest to też całościowe podejście do ruchu, łączące ciało i umysł, w celu osiągnięcia dobrego samopoczucia. Metoda ćwiczeń oparta na pracach Josepha Pilatesa polega na ćwiczeniu ciała jako całości w celu osiągnięcia dobrego samopoczucia. Ćwiczenia pilates są bardzo często wykorzystywane w rehabilitacji, wiele czasopism medycznych potwierdziło, że jest to skuteczna forma leczenia zachowawczego urazów narządu ruchu. Ćwiczenia pilates koncentrują się na mięśniach stabilizacji centralnej, kładzie się w nich nacisk zarówno na uzyskanie stabilności, jak i mobilności ciała. Jest to trening funkcjonalny. Przywiązuje się w nim wagę do odpowiedniego oddychania. Celem treningu pilates jest osiągnięcie optymalnej postawy ciała, funkcjonalnej siły i równowagi.

„Sprawność fizyczna jest pierwszym warunkiem szczęścia. Nasza interpretacja sprawności fizycznej polega na utrzymywaniu jednolicie rozwiniętego ciała o zdrowym umyśle, w pełni zdolnego do naturalnego, łatwego i satysfakcjonującego wykonywania wielu różnorodnych codziennych zadań, ze spontanicznie pojawiającą się radością i przyjemnością.” – J.Pilates

Kto prowadzi zajęcia?

Anna Wojtczak

Fizjoterapeutka, trener

Fizjoterapeutka oraz trener, której pasją jest terapia okołoporodowa.
Ukończyła studia w Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.
W terapii okołoporodowej Anna wykorzystuje treningi/ćwiczenia dla kobiet w ciąży, masaże prenatalne, masaże tkanek głębokich oraz aplikacje kinesiotaping. Zajmuje się również terapią RMPB oraz terapią poporodową.

Oprócz kobiet w ciąży, Anna zajmuje się również pacjentami ortopedycznymi, po urazach stawów oraz pacjentami z bólami kręgosłupa. W terapii wykorzystuje terapię manualną, terapię tkanek miękkich, FDM, IASTM, pinoterapię i inne.

Jako trener, Anna prowadzi treningi pilates na macie oraz BODYART.

Zarejestruj się na wizytę

Zapraszamy do wizyty w Very Vital!

Rezerwacja wizyty online

Skorzystaj z poniższego formularza aby zarjestrować swoją wizytę online.

Kontakt z nami

Very Vital

Szosa Gdańska 31,

86-031 Osielsko

Godziny otwarcia

Poniedziałek
8:00 - 17:00
Wtorek
8:00 - 17:00
Środa
8:00 - 17:00
Czwartek
8:00 - 17:00
Piątek
8:00 - 17:00
Sobota - Niedziela
nieczynne

+48 728 473 289

Rejestracja

Przyjmujemy płatności gotówką lub kartą.

Visa

MasterCard

Google Pay

Apple Pay

Blik